Kolejne 3 punkty zdobyte

• autor: Sonikos88, 2010-10-24 23:22

Dzisiaj na salezjańskim boisku w Sokołowie Nieciecz rywalizowała w VIII kolejce z Topazem Jawor Sokołów.  Spotkanie to nie należało do najłatwiejszych, ale najważniejsze, że udało nam się wyraźnym wynikiem pokonac rywali i spokojnie dopisac sobie tak potrzebne nam 3pkt. NIECIECZ - TOPAZ JAWOR SOKOŁÓW 6:3

Sędzia mecz rozpoczął dokładnie według wyznaczonej przez organizatora godziny czyli o 15:45. Początek spotkania rozpoczął się bardzo dobrze dla naszych zawodników, ponieważ już w 6 minucie meczu bramkę na 1:0  strzelił Andrzej Pniewski.

Nasza drużyna utrzymywała ten wynik do 9 minuty, w której to zawodnik Topazu (Chromiński Marcin) zdobył pierwszą w tym spotkaniu bramkę dla swojej drużyny. Nasi po stracie tego gola dobrze utrzymywali grę defensywną i co raz to groźniej zagrażali bramce gospodarzy.

Efektem naporu naszych zawodników była zdobyta w 19 minucie bramka przez naszego zawodnika - Kubę Waszkiewicza. Rywale przejęci stanem meczu rozpoczęli przeprowadzac silniejsze i groźniejsze ataki ku naszej bramce. Defensywa Niecieczy solidnie wspierała naszego bramkarza i usiłowała zatrzymywac ataki jak najdalej od naszego pola karnego.

Pierwsza połowa dobiegała już końca, nasi zwodnicy zadowoleni z prowadzenia myśleli, że z takim wynikiem zejdą na przerwę. Nieprzypilnowanie jednego z graczy niestety spowodowało, iż w  33' Jawor zdobył bramkę wyrównującą (Jastrzębski Hubert) i z remisowym wynikiem zszedł na przerwę.

Na nasze nieszczęście, 5 minut po wznowieniu gry, zawodnik Sokołowa (Paweł Noszczak) wyprowadził swoją drużynę na jednobramkowe prowadzenie. Nasze humory nieco opadły, ale pocieszenie przyszło równo minutę później, kiedy to trafieniem do bramki Topazu ponownie uszczęśliwił nas Andrzej Pniewski doprowadzając tym samym do remisu.

Ekipa gospodarzy konsekwentnie dążyła do ponownego strzelenia bramki, jednak ich ataki nie znajdowały światła do naszej bramki. Przy stanie 3:3 po kolejnym naporze Niecieczy na rywali wywalczyliśmy rzut rożny. Do wykonania jego przystąpił Patryk Bolesta, który dobrym dośrodkowaniem umożliwił piękne strzelenie gola ,,główką" przez Pawła Pniewskiego ( 47min.).

Nie długo, bo cztery minuty później (51' ) wyśmienitej okazji do zdobycia gola kolejny już raz w tym meczu nie zmarnował najlepszy dotychczas nasz strzelec Andrzej Pniewski. Gospodarze zorientowani rozmiarem różnicy bramek rozpoczęli ponownie ostre i ,,twarde" ataki na naszą bramkę. Szczęście przyszło do drużyny Sokołowian ok. 60 minuty, kiedy to po konwersyjnej sytuacji sędzia podyktował gospodarzom rzut karny. Podchodzący do strzelania tego karnego zawodnik Jaworu okazał się byc zbyt czytelnym dla naszego wyśmienicie pracującego tego dnia bramkarza który bez mniejszych problemów podtrzymał naszą drużynę przy wyniku broniąc karnego, i udowodniając, że tego dnia to nasza drużyna jest lepsza na murawie.

Kiedy to nasza drużyna powoli szykowała się do zakończenia meczu, w ostatniej akcji tego spotkania bramkę, w 70 minucie po wywalczeniu piłki przez Jakuba Waszkiewicza zdobył solidnie dziś pracujący Patryk Bolesta.

Niewątpliwie był to bardzo zacięty i ostry mecz, gdyż  zarówno jedna jak i druga drużyna bardzo chciała zdobyc kolejne punkty do podwyższenia się w tabeli. Spotkanie nie obyło się bez faulów, czasami nawet ostrych i zawziętej gry. Cieszymy się, że to my mogliśmy wrócic do domów z dobrymi humorami a co najważniejsze z kolejnymi punktami. Mało kto już pamięta tę niemoc zdobywania punktów z początku sezonu i mamy nadzieje, że nie będziemy musieli sobie o tym już przypominac.

W naszej lidze do dużej niespodzianki doszło między innymi w Spotkaniu BTS'u Kobylany z NKS'em Białobrzegami, gdyż pretendent z czołówki - NKS bardzo wyraźnie przegrał z Kobylanami aż 7:1. W kolejnym spotkaniu naszej ligi liderujące Sabnie bez najmniejszych problemów rozgromiły Kamiankę wynikiem 10:1. Bujały gościły na swoim terenie ekipę Skrzeszewa, która okazała się byc skuteczniejsza i lepsza od gospodarzy i wygrała ten mecz 3:1. Nasz ubiegłotygodniowy rywal - Axan zabrał punkty drużynie Kurowic która jak podaje na swojej stronie internetowej oddała mecz walkowerem z powodu braku skompletowania składu. Ostatnie spotkanie w tej kolejce Karolewa z Czekanowem zostało przełożone na inny termin. Podsumowując VIII Kolejkę, mamy zmianę w czołówce, Sabnie pozostają razem z Axanem na swojej pozycji w tabeli, ale Skrzeszew swoją wygraną i porażką Białobrzeg wskoczył na trzecie miejsce. A nasza drużyna najprawdopodobniej jeszcze w tej kolejce zostanie na 8 lokacie.

W naszej drużynie wystąpili: Tosiński Przemek, Nasiłowski Rafał, Pieniak Paweł, Pniewski Paweł, Pniewski Robert, Rosocha Maciej, Waszkiewicz Jakub, Bolesta Patryk oraz Pniewski Andrzej.

Bramki zdobyli: Pniewski Andrzej - 3 (6', 40',51' ) Bolesta Patryk - 1 (70' ) Pniewski Paweł - 1 (47' ) Waszkiewicz Jakub - 1 ( 19' )

autor: ~;) 2010-10-25 14:48:11

avatar Nie byłem na meczu :P ale Gratuluje kolejnych pkt ;P Z tego co słyszałem to Andrzej tam strzelal bramki jak chciał ;) I ten Patryk chyba u was najmłodszy jest a wczoraj dobrze rozgrywal akcji tak mi powiedzial kolega który był na meczu ;) Jeszcze raz gratulacje ;P I życze dalej takich meczy :P

Zdjęcia drużynowe