Remis z wiceliderem

• autor: Sonikos88, 2010-10-18 22:33

Ta niedziela była dla naszych zawodników z jednej strony bardzo dobra, lecz z drugiej pechowa. Mimo iż w pewnym momencie prowadziliśmy z goścmi 4:2, to ostatecznie musieliśmy się podzielic punktami. Jesteśmy pierwszą jak na razie drużyną, której udało się urwac pierwsze punkty ekipie z Kowies. Do tego spotkania byli niepokonani z kompletem punktów. Nieciecz - Axan Kowiesy 4:4

Naładowani optymizmem po ostatnim zwycięstwie, z niecierpliwością czekaliśmy na mecz z (przed tą kolejką)  liderem I ligi - Axan'em Kowiesy. Goście, po ostatnim zwycięstwie z największym jak na razie ich konkurentem do pierwszego miejsca po rundzie jesiennej ekipą Sabni, i liczyli zapewne na łatwe zwycięstwo również w Niecieczy.

Przystąpiliśmy do tego meczu szczególnie skoncentrowani, gdyż szansa na sensacje w lidze była duża. Chwilę po rozpoczęciu meczu, błąd w naszej defensywie spowodował, że jako pierwsi w tym spotkaniu straciliśmy bramkę.

Zorientowani stanem gry, zdecydowaniej ruszyliśmy na bramkę gości. Liczne sytuacje, i strzały niestety nie mogły zakończyc się trafieniem do bramki. Pierwszego gola dla naszej drużyny zdobył Patryk Bolesta, który po otrzymaniu piłki przed polem karnym rywala podjął słuszną decyzję o strzale i ucieszył wszystkich celnym trafieniem.

Nasze ataki na przyjezdnych wcale nie zmalały, a wręcz odwrotnie, nasilały się coraz bardziej, do tego stopnia, że zdobyliśmy kolejną bramkę, do siatki ponownie trafił Patryk Bolesta. Na przerwę mogliśmy zejśc z satysfakcjonującym nas wynikiem 2:1. Prowadzenie 2:1 do przerwy możemy zawdzięczac naszemu bramkarzowi, który niejednokrotnie ratował nas w bardzo trudnych sytuacjach.

W drugiej części spotkania, Axan nieco bardziej wzmógł siłę ataków na naszą bramkę i robiło się bardzo nieciekawie. Po kilku groźnych akcjach rywali znowu zaczęliśmy ostrzeliwac golkipera Kowies. Trafieniem które podwyższyło jeszcze wynik popisał się Przemek Odowski, który po bardzo dobrej akcji nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce po akcji ,,sam na sam" z bramkarzem.

Wynik meczu wynosił już 3:1 dla Niecieczy. Staraliśmy się bardzo pilnowac w obronie, gdyż wiedzieliśmy, że przyjezdni nie odpuszczą do ostatniego gwizdka. Tak właśnie było, bramka na 3:1 spowodowała bardzo duże poruszenie w ekipie Axanu Kowiesy. Ich ataki ponownie groźnie przenosiły się w nasze pole karne i tylko dzięki naszym obrońcom i bardzo dobrym obronom bramkarza utrzymywaliśmy wynik.

Niestety, w pewnym momencie przyjezdni znaleźli sposób na naszego bramkarza, i trafili na 3:2. Nasi zawodnicy wiedzieli, że ten mecz jeszcze różnie może się skończyc, dlatego starali się jak najbardziej podwyższyc wynik, który dodałby nieco spokoju do szeregów w naszej drużynie. Ten cel udało nam się osiągnąc, po dwójkowej akcji Konrada Krochmala i Patryka Bolesty mogliśmy cieszyc się z prowadzenia 4:2.

Kiedy wydawało się, że już ,,zwycięstwo mamy w kieszeni" zawodnicy rywala ponownie trafili do naszej sieci i wynik zrobił się już nieciekawy. Nasza defensywa robiła co mogła, aby nie dopuszczac przeciwników w nasze pole karne i nie pozwalac na oddawanie przez nich strzałów.

Dokładnie minutę przed końcem, Axan w jednej z ostatnich akcji szczęśliwie zdobył kolejną bramkę i to uratowało ich przez straceniem 3pkt. Nasi zawodnicy nie mieli już czasu na odpowiedź, ponieważ zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska sędzia ogłosił koniec meczu.

Godnymi zawodnikami, których trzeba wyrównic z tego meczu niewątpliwie jest nasz bramkarz Przemek Tosiński, który swoimi bardzo dobrymi interwencjami nie raz zostawał nagradzany okrzykami i oklaskami od kibiców i samych zawodników, oraz równie świetnie grający w tym meczu strzelec 2 bramek i najmłodszy w naszej kadrze Patryk Bolesta.

Myślimy, że ten mecz możemy jak najbardziej zaliczyc do udanych, gdyż po kryzysie jaki panował w naszej drużynie doprowadziliśmy do takiego stanu, że urwaliśmy punkty samemu liderowi ligi. Axan Kowiesy remisem z naszą drużyną pozbawił się fotelu lidera, na ich miejsce wskoczyły Sabnie, które punktów mają tyle samo, ale bilans bramkowy zdecydowanie korzystniejszy. W tej kolejce również wysoko pokonali ostatnią drużynę I ligi - Bujały.

Ponadto w naszej lidze BTS Kobylany pokonały Czekanów 8:4, NKS Białobrzegi na własnym terenie zwyciężyły z Jaworem 4:2, Kurowice przegrały 7:4 z pierwszy raz w tej rundzie tryumfatującą drużyna Kamianki a w Skrzeszewie gospodarze zremsowali 1:1 z Ulkarem Karolew.

Nieciecz zagrała w składzie: Tosiński Przemek, Bielarski Marcin, Rosocha Maciej, Pieniak Paweł, Pniewski Paweł, Pniewski Robert, Iwański Piotrek, Ruciński Rafał, Waszkiewicz Jakub, Odowski Przemek, Krochmal Konrad, Bolesta Patryk.

Gole dla naszej drużyny zdobyli: Bolesta Patryk - 3 / Odowski Przemek - 1

autor: Bialy84 2010-10-19 09:05:04

Profil Bialy84 w Futbolowo Szkoda że nie mogłem grac w tym meczu ;/, ale gratulacje dla całej drużyny ;)

autor: ~An onim 2010-10-19 13:35:34

avatar Konrad Krochmal chyba nie strzelił bramki tylko Przemek Odowski 1 i Patryk Bolesta 3

autor: ~m.b 2010-10-19 20:34:22

avatar dzieki Andrzeju