Drugie wysokie zwycięstwo

• autor: Sonikos88, 2010-10-10 23:07

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy szóste spotkanie w trwającej rundzie jesiennej I ligi siódemek. Do spotkania z Kamianką  przystąpiliśmy w bardzo młodym, 10-osobowym składzie. Drużyna rywali jak na gospodarzy przystało na brak rezerwowych również nie mogła narzekac, gdyż z samych rezerwowych spokojnie byłby drugi skład. Po bardzo dobrym i na szczęście jednostronnym dla nas spotkaniu podtrzymaliśmy fatalną passę porażek Kamianki i rozstrzelaliśmy ten zespół aż 9:3.

(szersza, szczegółowa relacja z meczu w dalszej części artykułu)

Podbudowani ubiegłotygodniowym zwycięstwem, pozytywnie nastawieni rozpoczęliśmy to spotkanie. Nasza drużyna dośc szybko przejęła inicjatywę, i zdecydowanie ruszyła na podbój bramki gospodarzy.

Już od pierwszych minut meczu rywali musiał ratowac albo bramkarz albo słupek. Natarczywośc naszej drużyny trwała przez cały czas, lecz mimo świetnych akcji naszej drużynie brakowało skuteczności, nawet podczas tych stuprocentowych sytuacji. Powiedzenie z żargonu piłkarskiego ,, niewykorzystane sytuacje lubią się mścic" jak najbardziej pasowało do przebiegu dzisiejszego meczu. Gospodarze prawie nie atakowali naszej bramki, gdyż nasza skutecznie ustawiona defensywa nie pozwalała zapędzac się zawodnikom przeciwników zbyt daleko, dlatego właśnie jeden graczy Kamianki spróbował zagrozic naszej bramce strzałem z bardzo dużej odległości. Jego próba na nasze nieszczęście okazała się trafna, i to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie.

Nieciecz nie załamując się po stracie bramki skutecznie wznowiła atak na bramkarza rywali. Ponownie stwarzaliśmy sobie wyśmienite sytuacje, na które aż przykro było patrzec jak są marnowane. W końcu na prowadzenie wyprowadził nas nasz obrońca Łukasz Bolesta, który po bardzo dobrym, niskim podaniu nie namyślając się zbytnio uderzył piłkę płasko po ziemi tuż przy prawym słupku bramki, golkiper rywali był bez szans.

Po kilku kolejnych akcjach, następną bramką uszczęśliwił nas Andrzej Pniewski, który po dokładnym dośrodkowaniu Łukasza Bolesty z rzutu rożnego strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą Nieciecz podwyższyła wynik na 3:1 (ponownie Andrzej Pniewski) i z nim właśnie skończyła pierwszą połowę.

W drugiej części meczu styl gry naszej drużyny nie był gorszy od tego z pierwszej. Nasza drużyna zdecydowanie częściej gościła pod bramką Kamianki i starała się podwyrzszyc wynik. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy ten zamiar został zrealizowany, wyszliśmy na 3 bramkowe prowadzenie. Potrzeba było nie wiele czasu, aby na nasze konto wpadł jeszcze jeden gol. W tym momencie wynik meczu był dla nas bardzo korzystny, ponieważ było już 5:1 dla Niecieczy.

W pewnym momencie, może zbyt duże rozluźnienie zapanowało w szeregach naszej drużyny co spowodowało, że straciliśmy drugą bramkę. Chwilę po tej stracie, pech opanował jednego z naszych obrońców, który chcąc wybic piłkę z pod naszej atakowanej bramki niefortunnie strzelił tak zwanego ,,samobója".

Po stracie 2 goli w odstępie kilku minut z cztero-bramkowego prowadzenia mieliśmy już tylko różnicę dwóch bramek. Zorientowani stanem meczu nasi zawodnicy, po chwili dekoncentracji ponownie zaczęli ostrzej przeprowadzac ataki . Na rezultaty nie musieliśmy długo czekac, nasi zawodnicy podwyższyli po raz kolejny wynik na 6:3. Dobra, skuteczna i mądra gra spowodowała, że przed końcowym gwizdkiem sędziego nasz zespół zdobył jeszcze 3 bramki, i zakończył ten mecz z wynikiem 9:3.

Mimo, iż zabrakło na tym meczu kilku zawodników z poprzedniego spotkania, udało nam się załatac tą dziurę i mogliśmy dopisac sobie kolejne 3 pkt. do ligowej tabeli.

Liczymy na kolejne tak efektowne zwycięstwa naszej drużyny, a okazja do powtórki wyniku będzie najbliższy mecz z Axanem Kowiesy, który zostanie rozegrany na naszym terenie.

W tej kolejce wyjątkowo często padał remis w rywalizacjach między drużynami I ligi. Dwa razy padł taki sam wynik remisowy 3:3, a było tak w spotkaniu Sabni z Karolewem, i Kurowic z Bujałami. Sabnie pierwszy raz zgubiły 2 punkty w tej rundzie, i właśnie tym remisem zostały pozbawione fotelu lidera I ligi na rzecz Axanu, który wyprzedza Sabnie o 2 oczka. w Pozostałych spotkaniach Skrzeszew pokonał Czekanów wynikiem 2:1, Axan zwyciężył z NKS'em Białobrzegi 3:2, a Topaz Jawor Sokołów zwyciężył z przewagą jednej bramki z BTS Kobylany 6:5.

Podczas meczu VI kolejki Nieciecz wystąpiła w następującym składzie: Tosiński Przemek, Nasiłowski Rafał, Bolesta Łukasz, Bielarski Marcin, Pniewski Paweł, Pniewski Robert, Rosocha Maciej, Waszkiewicz Jakub, Bolesta Patryk, Pniewski Andrzej.

Bramkami nas zaszczycili:  Pniewski Andrzej - 4   / Bolesta Łukasz - 2  / Waszkiewicz Jakub - 1  / Bolesta Patryk - 1  / Rosocha Maciej - 1

Nieciecz - Karolew