Zła passa nareszcie przerwana - czyli wygrana z Bujałami

• autor: Sonikos88, 2010-10-03 20:51

Dzisiaj Nieciecz rozegrała mecz z Bujałami w ramach V kolejki Powiatowej Pierwszej Ligi Piłkarskich Siódemek. Chyba pierwszy raz w tym sezonie nasza drużyna miała aż tak dużą ławkę rezerwowych. Oprócz podstawowej siódemki na ławce usiadło ośmiu zawodników. Po bardzo dobrym, i jednostronnym (na szczęście dla nas)  spotkaniu Nieciecz wygrywając 6:1 zdobyła pierwsze 3 punkty do ligowej tabeli.

Nieciecz do dzisiejszego meczu podeszła bardzo zdeterminowanie, a powodów do tego nie brakuje. Po ustaleniu podstawowego składu z 15-osobowej kadry mogliśmy rozpocząc mecz. Od samego początku nasza drużyna zaczęła grę presingiem. Jej efekty widzieliśmy podczas całego meczu.

Nasza gra już dawno nie wyglądała tak dobrze jak podczas tego spotkania. Dobre, celne podania, zgranie, i przede wszystkim dobre myślenie na boisku sprawiło, że to nasza drużyna przez większośc spotkania rozgrywała, i trzymała piłkę przy sobie.

Pierwszym golem z za pola karnego uszczęśliwił nas nasz kapitan - Konrad Krochmal, który bez większego myślenia po otrzymaniu piłki zdecydował się uderzyc na bramkę gości dając nam tym samym prowadzenie.    Strzelenie tego gola zadziałało bardzo determinująco na nasz zespół, i zamiast popaśc w wielką euforię dobrze pilnowaliśmy się w obronie, i konstruowaliśmy coraz to nowe akcje.

Bujały podczas pierwszej połowy nie miały zbyt dużo akcji podbramkowych, ale jedną z nielicznych wykorzystał nasz były zawodnik Michał Zalewski, który po bardzo efektownym obejściu naszych obrońców  nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce z ok. 1m.

Po tej straconej bramce Nieciecz zdecydowanie zaostrzyła ataki na bramkę przyjezdnych, i mimo kilku dobrych strzałów nie zdołaliśmy już przed przerwą pokonac bramkarza rywali. Po pierwszej połowie był remis 1:1.

Co nie udało się pod koniec pierwszej połowy, wyszło na początku drugiej. Kilka akcji po wznowieniu gry futbolówkę w sieci umieścił najlepszy jak na razie nasz napastnik - Andrzej Pniewski. Cały czas nasza gra w defensywie była bardzo dobrze zorganizowana, co na pewno uspokajało w bramce naszego bramkarza, który mimo braku wielkiego oblężenia bramki, kilka razy uratował nasz zespół i podtrzymywał wynik.

Nasz zespół cały czas dążył do podwyższenia wyniku, i wyjścia na jak najwyższe prowadzenie. Po kilku ładnych i zagrażających bramce gości akcjach, pięknym uderzeniem z główki popisał się po raz kolejny nasz napastnik Andrzej Pniewski.

Cały czas gra na boisku była przez naszych zawodników solidnie kontrolowana co uniemożliwiało przeciwnikom w rozpędzaniu się pod naszą bramkę. Bardzo dobre spotkanie jak widac po bramkach rozegrał dzisiaj nasz atakujący Andrzej, który wyprowadził naszą drużynę z 1:1 na 4:1.

Podczas wyniku 4:1 dla naszej drużyny, jedną z niedokończonych akcji wykorzystał Jakub Waszkiewicz, który przejął piłkę podczas zamieszania pod bramką Bujał i swobodnie ,,pyknął" ją do sieci zmieniając wynik na 5:1.

Wynik nie ulegał zmianie aż do końcowej akcji meczu, w której to nasz najmłodszy napastnik Patryk Bolesta po małym zakotłowaniu się pod bramką ustalił wynik dzisiejszego meczu na 6:1 dla naszej drużyny.

Wiemy dobrze, że nie możemy popadac w jakąś olbrzymią euforię, ale nie ukrywamy, że wynik nas ogromnie cieszy i mamy nadzieję, że ,,silnik napędowy" w naszej drużynie dopiero został włączony na pełne obroty, co prawda dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale.

Już za tydzień czeka nas mecz wyjazdowy do Kamianki, która podobnie jak Bujały nie zdobyła w tym sezonie żadnego punktu, a dzisiaj ponownie uległa tym razem Białobrzegom 4:3.

Skład podczas dzisiejszego meczu: Tosiński Przemek, Nasiłowski Rafał, Bielarski Marcin, Rosocha Maciej, Pniewski Paweł, Pniewski Robert, Odowski Przemek, Pieniak Paweł, Iwański Piotrek, Bolesta Łukasz, Bolesta Patryk, Krochmal Konrad, Waszkiewicz Jakub, Ruciński Rafał Pniewski Andrzej.

Gole dla nas zdobyli:  Pniewski Andrzej - 3 / Bolesta Patryk - 1 / Krochmal Konrad - 1 / Waszkiewicz Jakub - 1

Dla Bujał bramkę zdobył - Michał Zalewski