Zczuba.tv

Aktualności

Kurowice 1-13 Nieciecz (relacja)

• autor: Bialy84, 2012-05-31 15:54

W ramach XIX kolejki PLP7 nasza ekipa rozgromiła drużynę z Kurowic 1-13. W pierwszej połowie gra była bardziej wyrównana, ale w miarę upływu czasu przewaga Niecieczy była coraz większa.

Krochmal Konrad

27 maja 2012 roku w ramach XIX kolejki rozegraliśmy mecz na wyjeździe z drużyną Kurowic. Mecz rozpoczął się o dość nietypowej godzinie bo o 11:00. Sędzią w tym spotkaniu był pan Robert Mosiej. Warunki atmosferyczne w tym momencie były dobre.

Punktualnie o 11:00 rozpoczynamy mecz. Pierwsze konstruowane akcje to jak zwykle badanie przeciwnika. Z naszej strony po tych akcjach dochodzimy do sytuacji strzeleckich, ale nie przynosi to zmiany wyniku. Gospodarze też próbują swoich sił, ale brakuje im wykończenia. Po kwadransie gry warunki gry zmieniają się ponieważ zaczął padać deszcz. W tym momencie po jednej z akcji prawą stroną dośrodkowuje Konrad Krochmal, ale nie było to dokładne dośrodkowanie, gdyż piłka zaskoczyła bramkarza i w dość niespodziewany sposób spadła za bramkarza. Sędzia uznał, że piłka przekroczyła linię bramkową i wskazał na środek boiska. Gospodarze nie mogli pogodzić się z tą decyzją, ale decyzja sędziego jest wiążąca. Po 18 minutach prowadzimy. Gospodarze chcą szybko wyrównać, ale gra w takich warunkach jest bardzo ryzykowna i po jednej z ich akcji wychodzimy z kontratakiem. Szybka wymiana piłki, dośrodkowanie w pole karne i sędzia dyktuje rzut karny dla Niecieczy. W polu karnym faulowany został Andrzej Pniewski, który sam wykonuje rzut karny, zamieniając go na bramkę. Po 26 minutach mamy 2:0. Około 30 minuty ładną indywidualna akcją wyprowadza Patryk Bolesta, który podwyższa wynik na 3:0. Zaczynamy grać coraz pewniej w ataku co przynosi efekty. Gospodarze cały czas próbują zdobyć bramkę. Pod koniec pierwszej połowy obijają nam słupek i poprzeczkę, które mogły zakończyć się zdobyciem gola. Sędzia kończy pierwszą połowę.

Po kilku minutach przerwy wychodzimy na boisko. Rozpoczynamy drugą połowę i już po pierwszej akcji podwyższamy wynik meczu na 4:0. Bramkę zdobył Andrzej Pniewski. Piłka wędruje na środek boiska i wznawiają grę gospodarze. Szybki odbiór piłki w środkowej strefie boiska i zdobywamy kolejna bramkę. Wrzutkę w pole karne wykorzystuje Patryk Bolesta, który uderzeniem z głowy na pustą bramkę podwyższa nasze prowadzenie na 5:0. Gospodarze trochę zagubieni grają dalej. Próbują zdobyć bramkę to z lewej strony to z prawej strony, ale nasza obrona gra dzisiaj bardzo dobrze i zmniejsza zagrożenie poprzez odebranie piłki rywalowi. Około 41 minuty kolejna bramkę po dokładnym płaskim podaniu zdobywa Patryk Bolesta i mamy już 6:0. Nieciecz nie zwalnia tempa i próbujemy zdobyć kolejne bramki. Gospodarze cały czas przeszkadzają nam i próbują zdobyć honorowego gola, ale dochodząc do sytuacji strzeleckich brakuje im trochę zimnej krwi. W sytuacji strzeleckiej posyłają piłkę w naszych obrońców albo wysoko ponad bramkę. Jak już dochodzą do strzału to nasz bramkarz pewnie wyłapuje piłkę. Około 48 minuty wychodzimy z akcją. Interweniuje obrońca Kurowic i wybija piłkę na aut. Wyrzucamy piłkę z autu i wbiegający Paweł Pniewski "szczupakiem" z główki zdobywa bramkę. 49 minuta i na listę strzelców wpisuje się Adam Ignaciuk, który strzałem z przedpola podwyższa wynik na 8:0. Gospodarze nie rezygnują ze zdobycia bramki, zaczynają atakować większą ilością graczy, co stwarza okazje do zdobycia bramki dla Niecieczy. 55 minuta i na listę strzelców wpisuje się Andrzej Pniewski, który w dość szczęśliwych okolicznościach zdobywa bramkę. Po lekkim strzale z pierwszej piłki interweniujący bramkarz odbija piłkę tak niefortunnie, że piłka odbijając się od słupka wpada do bramki. Minutę później zdobywa kolejna bramkę i podwyższa wynik na 10:0. Chwile po tym gospodarzom udaje się zdobyć honorową bramkę. Szczęśliwie dla nich piłka po strzale jednego z napastników interweniujący bramkarz sparował piłkę pod siebie. Piłka zatrzymała się tuż za nim i wbiegający napastnik gospodarzy wbił piłkę na pustą bramkę zdobywając w ten sposób honorowe trafienie. Nieciecz szybko odpowiada na to trafienie i na listę strzelców wpisuje się Patryk Bolesta. Gospodarze czekają już tylko na ostatni gwizdek meczu, chcąc już zakończyć ten blamaż. W 67 minucie dobija ich jeszcze Andrzej Pniewski. W ostatniej akcji meczu na listę strzelców wpisuje się jeszcze Odowski Przemek, który dobija bezpańską piłkę w bramkę. Sędzia w tym momencie kończy mecz z wynikiem 1-13 dla Niecieczy.