Zagramy w turnieju finałowym PL!

• autor: Sonikos88, 2012-05-03 18:53

Dzisiaj na orliku w Jabłonnie rozegraliśmy drugą z trzech rund Pucharu Ligi. Jak się okazało, turniej potoczył się dla nas bardzo dobrze, awansowaliśmy do finału który zostanie rozegrany 7 czerwca br.. W dwóch meczach ugraliśmy 4 pkt. Morszków - Nieciecz 1:4, Nieciecz - Sabnie 2:2.

MORSZKÓW - NIECIECZ

Kilka minut po 12:00 sędzia Adam Chruścicki rozpoczął pierwszy mecz tego dnia - Nieciecz vs Morszków.

Od pierwszego gwizdka Nieciecz przejęła inicjatywę i starała się coraz to bardziej przyciskac rywali, ale nasz problem tkwił w skuteczności, zarówno H. Abramczuk jak i P. Bolesta nie mogli znaleźc sposobu na bramkarza rywali. W jednej z kolejnych akcji, uderzenie Abramczuka na bramkę zablokował ręką w polu karnym zawodnik Morszkowa, było to na tyle widoczne, że sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości z podyktowaniem karnego. Do piłki podszedł sam Hubert, który dobrym strzałem tuż przy lewym słupku zdobył pierwszą dla nas w tym meczu bramkę. Po stracie gola przeciwnicy nieco przyspieszyli i zaczęli pewniej podchodzic pod nasze pole karne. Mieli pecha, gdyż bardzo dobrze grał dzisiaj nasz blok defensywny który uniemożliwiał im tworzenie groźnych sytuacji. Najlepszą akcję mieli mniej wiecej w 10 minucie kiedy nasz bramkarz stanął sam na sam z napastnikiem Morszkowa, R. Nasiłowski udanie obronił ten strzał wybijając piłkę na rzut rożny. Po chwili Nieciecz ponownie zaczęła szukac kolejnych szans na podwyższenie wyniku, drugą bramkę po asyście P. Bolesty zdobył M. Ornowski który dobrym, technicznym strzałem przelobował golkipera Morszkowa. Mimo ciągłych ataków Niecieczan do przerwy nie udało się już żadnej ze stron zdobyc bramki. Po chwili przerwy sędzia wznowił grę. Podobnie jak w pierwszej części spotkania to my przeważaliśmy, ale goście z czasu coś tam próbowali pod naszą bramką. Jedną z takich prób dobrze wykorzystał piłkarz rywala, po otrzymaniu podania w pole karne, z bliskiej odległości pokonał naszego bramkarza. Wynik zrobił się lekko niebezpieczny, przez chwilę grało nam się niepewnie, ale do czasu, kilka chwil po utracie bramki do siatki przeciwników trafił P. Bolesta. Morszków próbował coś jeszcze ugrac w tym spotkaniu, ale cała nasza defensywa skutecznie to mu uniemożliwiała. Kilka akcji przed zakończeniem meczu ponownie do sieci trafił Bolesta ustanawiając końcowy wynik na 4:1

Kolejnym spotkaniem tego dnia była rywalizacja Sabni z Białobrzegami. Nasi gminni sąsiedzi nie dali większych szans NKS'owi i rozgromili ich aż 6:1.

Po tym meczu znów na boisku widzieliśmy Białobrzegi, tym razem ich przeciwnikiem był Morszków. Bardzo wyrównane spotkanie nie wyłoniło nam zwycięzcy, wynik to 4:4.

NIECIECZ - SABNIE

Drugim - ostatnim meczem tego dnia dla nas był pojedynek z Sabniami. Co prawda mieliśmy już w tym momencie pewny awans, ale wiadomo, że chcieliśmy zaliczyc komplet punktów tego dnia. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, zarówno Nieciecz jak i Sabnie na zmianę atakowali bramki przeciwników. Lekką przewagę przez jakiś czas mieli zawodnicy rywali, miało to swoje konsekwencje, po kilku nieudanych akcjach Sabni, rywale w końcu znaleźli sposób na dobrze dysponowanego naszego bramkarza i jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Nieciecz również miała świetne sytuacje pod bramką rywala, ale także golkiper rywali miał udany dzień i ratował swój zespół przed naszymi atakami. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy jednak skapitulował, a stało się to za sprawą P. Bolesty. Po 15 min. 1:1. Druga połowa to widoczna przewaga Sabni. Rywale dużo częściej byli pod naszą bramką i groźnie próbowali zaskoczyc naszych zawodników, ale świetne zachowanie obrońców i pewna gra bramkarza powstrzymywała zawodników rywali. Nieciecz mimo licznych ataków Sabni, potrafiła też stwarzac sobie swoje szanse, jedną z nich wykorzystał chwilę po rzucie rożnym M. Ornowski, który celnym strzałem umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Radośc ze zdobycia gola i objęcia prowadzenia nie trwała jednak długo, chwilę po tym, zakotłowało się w naszym polu karnym, pierwszy strzał został wybroniony przez naszego bramkarza, ale dobitka mimo ponownej interwencji bramkarza niefortunnie okazała się skuteczna i wpadła do bramki. Arbiter minute po bramce kończy spotkanie z wynikiem 2:2.

Podsumowując, gra całej naszej linii defensywnej zasługuje na ogromne słowa uznania, w obu spotkaniach dzięki nim straciliśmy tylko 3 bramki. Druga połowa meczu z Sabniami była największym tego dnia sprawdzianem naszych defensorów, ale oceniamy ich i cały zespół dzisiaj na 5+.

Nieciecz - NKS 4:1

Nieciecz - Morszków 4:1

Nieciecz - Sabnie 2:2

Skład: Nasiłowski Rafał, Pniewski Robert, Pniewski Paweł, Ignaciuk Adam, Bielarski Marcin, Ornowski Marcin, Skupiewski Maciej, Krochmal Konrad, Abramczuk Hubert, Bolesta Patryk, Pniewski Andrzej.

Turniej finałowy zostanie rozegrany 7 czerwca.