Bramki dla Niecieczy:                                bramka dla Old-Boys-ów

Przemysław Odowski

Paweł Pniewski

Patryk Bolesta

Marcin Bielarski

29 kwietnia 2012 roku w ramach XV kolejki Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek rozegraliśmy mecz z liderem siódemek drużyną TOPAZ Old Boys Sokołów Podlaski. Mecz ten był bardzo ważny dla obu zespołów i zapowiadał się jako szlagier kolejki. Do sędziowania tego spotkania organizator wyznaczył pana Krzysztofa Woźniaka. Mecz rozpoczął się po 12:00 z kilku minutowym opóźnieniem. W naszej drużynie zabrakło napastnika Huberta Abramczuka oraz filaru obrony Adama Ignaciuka. Były to bardzo duże osłabienia dla naszego zespołu, gdyż obydwaj zawodnicy są podstawowymi graczami w składzie naszego zespołu. W drużynie gości też widać bardzo duże osłabienie drużyny, gdyż do Niecieczy stawiło się tylko 7 graczy gości.

Po 12 goście rozpoczęli spotkanie. Już na początku spotkania było wiadomo, że gościom trudno będzie się grało w tym meczu, bez zawodników na zmianę. W naszej drużynie mieliśmy kilka osób na zmiany. Warunki atmosferyczne były bardzo dobre, świeciło słońce i powiewał lekki wiaterek. Jednym słowem idealne warunki do gry. Wracając do meczu, goście nastawili się do gry z kontrataków i dalekie utrzymywanie piłki od swojego pola karnego. Pierwszą akcję w meczu wypracowali zawodnicy gospodarzy, ale brakowało nam trochę zimnej krwi i większej współpracy w zespole. Swoich szans na zdobycie bramki szukał najpierw Patryk Bolesta, ale jego strzał minął prawy słupek. Kolejną szansę miał Konrad Krochmal, który też niewiele się pomylił. Indywidualne akcje nie przynosiły spodziewanego efektu. Goście w tej części gry skupili się na obronie. Wyprowadzenie piłki ze strony gości wyglądał tak, że próbowali zaskoczyć naszego bramkarza długim wybiciem w kierunku naszej bramki. Niestety dla nich skutecznie w tym dniu działała nasza obrona. Która wykorzystywała swoje warunki fizyczne do eliminacji zagrożenia wybijanych piłek. Po 20 minutach gry warunki pogodowe zaczęły dokuczać wszystkim zawodnikom. W naszym zespole nastąpiły zmiany, goście męczyli się dalej. Tworzyliśmy sobie sytuacje do strzelenia bramki, ale brakowało nam zimnej krwi aby wykończyć skutecznie nasze akcje. Około 25 minuty po ładnej akcji piłkę w środku boiska otrzymuje Pniewski Andrzej, wykłada na prawą stronę boiska do Przemka Odowskiego, ten idealnie zgrywa na długi słupek do wbiegającego Marcina Ornowskiego, który strzela bramkę na 1:0. Wznowienie gry ze środka i goście chcą jak najszybciej wyrównać. Tworzą sobie coraz to lepsze akcje, ale w tym dniu nasz bramkarz był bardzo dobrze dysponowany i nie dopuścił do straty bramki. My skupiliśmy się na grze z kontry, ale bez rezultatów. W końcowych minutach pierwszej połowy, goście zaczęli akcję lewą stroną boiska. Piłkę w narożniku boiska otrzymał Chomać Grzegorz, który to trzykrotnie wymanewrował naszego obrońcę i strzelił bramkę wyrównującą. Chwilę po wznowieniu sędzia zakończył pierwszą połowę.

Po kilkuminutowej przerwie oba zespoły wznowiły grę. W drużynie gości coraz bardziej widać było zmęczenie po zawodnikach. Po kilku minutach gry uzyskaliśmy rzut wolny w odległości 15 metrów od bramki. Do uderzenia podszedł Przemek Odowski, który mocnym uderzeniem technicznym umieszcza piłkę w prawym okienku bramki gości i tym sposobem odzyskujemy prowadzenie. Gości próbują doprowadzić do wyrównania, tym sposobem zaczynają odkrywać dojście do bramki. Po jednej z nieudanych akcji, gospodarze wyprowadzają kontrę większą ilością graczy. W środkowej strefie boiska piłkę otrzymał Andrzej Pniewski i ruszył w kierunku bramki, mając przed sobą tylko jednego obrońcę. Skrzydłami ruszyli razem z nim Ornowski Marcin i Paweł Pniewski. Dobiegając do pola karnego wyłożył piłkę Pawłowi, który zamienił ją na bramkę, ustalając wynik 3-1 dla Niecieczy. Około 55 minuty na indywidualna akcję zdecydował się Patryk Bolesta, który bardzo dobrze grał tego dnia. Minął dwóch obrońców lewą stroną i uderzył piłkę w kierunku bramki, która znalazła dojście do siatki i znowu cieszymy się ze zdobytej bramki. Do końca meczu jeszcze 15 minut, goście coraz bardziej zmęczeni. Gramy coraz lepiej, co widać było na boisku. Goście nie mogli w tej części meczu poważniej zagrozić naszej bramce, której bronił w tym dniu Rafał Nasiłowski. Gości często ratowali się wybiciem piłki na aut. Po jednej z takich akcji, zaczętych od linii autowej do sytuacji strzeleckiej doszedł Marcin Ornowski, który zdobył kolejna bramkę dla naszego zespołu. Około 60 minuty kolejna akcja naszego zespołu. Patryk Bolesta znowu „tańczy” w okolicach pola karnego z obrońcami gości. Zdecydował się na płaski strzał w kierunku bramki, w ostatniej fazie lotu przed samym bramkarze tor lotu piłki zmienia Andrzej Pniewski, który całkowicie zaskakuje bramkarza i zdobywa 6 bramkę dla Niecieczy. W tym momencie wiedzieliśmy już, że tego meczu nie przegramy i zaczęliśmy coraz bardziej grać na luzie. Nasze strzały kończyły się w rękach bramkarza, ale na obrońcach którzy utrudniali nam strzały. Po jednym z rykoszetów wywalczyliśmy rzut rożny. Wykonywał go chyba Przemek Odowski, który próbował dośrodkować na główkę jednego z naszych zawodników wbiegających w pole karne. Piłkę jednak wybili gości przed pole karne, gdzie dobrze stojący Marcin Bielarski przejął ja i uderzy w kierunku bramki. Wykonać chciał chyba mocny strzał, ale piłka po jego strzale zaskoczył wszystkich, gdyż długim lobem przeskoczył wszystkich obrońców i nawet samego bramkarza, po czym wpadła do bramki. Wynik 7-1 i niespełna 5 minut do końca meczu. Tworzymy kolejne akcje, a goście próbują gry z kontry po jednej z takich akcji dochodzi do zderzenie między napastnikiem gości a obrońcą Niecieczy. Po tej akcji zawodnik z Niecieczy schodzi z boiska, gdyż ucierpiał poważnie w tym starciu. Goście wykonują rzut wolny w kierunku naszej bramki. Przejmuje ja bramkarz, który bardzo szybko uruchamia pomocników. Z prawej strony uruchomiony pomocnik przerzuca mocno piłkę do Patryka Bolesty, który minął obrońców z lewej strony i próbuje dokładnego strzału w długi róg bramki. Bramkarz gości wyciągnął jednak tą piłkę. Niestety na jego szczęście piłka wpadła pod nogi Andrzej Pniewskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce rywali. Po tej akcji sędzia kończy mecz. Wynik końcowy 8-1 dla Niecieczy.

W tym dniu brakowało nam spokoju w grze, gdyż mieliśmy sporo akcji na zdobycie bramki, ale ich nie wykorzystywaliśmy. Bardzo dobrze w tym dniu spisywał się nasz bramkarz Rafał Nasiłowski, który jest w coraz lepszej dyspozycji. Na pochwałę zasługują także Marcin Ornowski i Patryk Bolesta, którzy wykonali kawał dobrej roboty w tym meczu, przyczyniając się w dużym stopniu do naszego zwycięstwa. Także reszta naszej drużyny rozgrywała dobry mecz tego dnia. Dziękujemy im za to. W to upalne niedzielne popołudnie także sporo kibiców przybyło na mecz by nas dopingować, im także dziękujemy i liczymy na podobny doping w kolejnych meczach.