Kolejny komplet punktów

• autor: Sonikos88, 2012-04-17 21:20

W minioną niedzielę, Nieciecz na swoim boisku zmierzyła się z drużyną Skrzeszewa w ramach XIII kolejki P1LPS. Mecz zakończył się bardzo korzystnym dla nas wynikiem 5:2. Wyprzedzający nas o jeden punkt Oldboy'e również odnieśli w tej kolejce zwycięstwo i różnica punktowa między nami nie uległa zmianie.

W dalszej części newsa znajduje się opis tego spotkania oraz kilka filmików (są niektóre gole)

Spotkanie rozpoczął o 12:00 (z minutami) sędzia Włodzimierz Kur.

Goście byli bardzo zdeterminowani, gdyż zdawali sobie sprawę w jakiej są obecnie sytuacji. Pierwsi na bramkę rywala ruszyli Niecieczanie, ale strzały albo mijały bramkę gości albo dobrze interweniował ich golkiper. Po kilku oddanych uderzeniach gra ponownie wróciła na środek boiska. W pewnym momencie Skrzeszewiacy nieco przycisnęli naszą defensywę i wywalczyli rzut rożny. Po lekkim zamieszaniu w polu karnym, w akcji z rzutu rożnego efektownym strzałem tuż pod poprzeczkę popisał się jeden z zawodników przyjezdnych nie dając wielkich szans na obronę naszemu bramkarzowi. Po stracie tej bramki nasi zawodnicy śmielej starali się atakować rywala. W jednej z akcji toczonej na środku boiska na strzał zdecydował się Hubert Abramczuk, jak się po chwili okazało, lepszego wyboru nie mógł dokonać, piłka z połowy boiska wpadła za kołnierz bramkarza dając nam wyrównanie.

Goście po straconym golu ponownie próbowali zagrozić naszej bramce. Udało się to Tomaszowi Czerkasowi, który po minięciu naszego obrońcy oddał celny strzał, na szczęście dobrze w tej sytuacji zareagował nasz bramkarz wybijając piłkę na rzut rożny po którym nie było dla nas zagrożenia. Po tej akcji Skrzeszewiacy stracili nieco werwę i nie mogli mimo starań postraszyć naszej defensywy. Nieciecz za to ostro ruszyła do ataku i walczenia o zwycięstwo.

Po jednej z kontr naszej drużyny, szybka akcja dała nam drugiego w tym spotkaniu gola. Ponownie bramkę (tym razem z przewrotki) zdobył Abramczuk dając nam 2:1.  Chwilę później mogliśmy się cieszyć z kolejnego trafienia, tym razem celnie uderzył K. Krochmal. Naszej bramce w tej połowie meczu już żadnemu zawodnikowi nie udało się zagrozić, ale nasi przed przerwą zdołali jeszcze podwyższyć wynik. Z rzutu wolnego w okolicach pola karnego bramkę zdobył nasz obrońca Adam Ignaciuk. Mocno uderzona piłka znalazła lukę pomiędzy nogami ustawionego muru i wpadła do sieci.

Na przerwę schodziliśmy z trzy bramkowym prowadzeniem (4:1)

Druga połowa to koncert minimalnych niedokładności i szczęścia. Zaczęliśmy od samego początku atakować przyjezdnych, ale ich bramka była jak zaczarowana, nasze strzały albo trafiały w poprzeczki, bramkarza, albo były minimalnie niecelne. Nieciecz po jednej z pierwszych akcji w drugiej połowie niestety straciła gola, piękną dwójkową akcją popisali się rywale co dało im drugą, ale jak się okazało ostatnia już w tym meczu dla nich bramkę. Nieciecz nie zamierzała zatrzymywać się na wyniku 4:2, pomimo wielkiego szczęścia zawodników i bramkarza Skrzeszewa, udało nam się zdobyć jeszcze jednego gola, za niego dziękujemy Patrykowi Boleście. Rywal próbował jeszcze nam zagrozić, ale na zdobycie bramki miał już tylko jedną sytuację, w akcji sam na sam z naszym bramkarzem z prawej strony boiska górą był nasz golkiper. Nieciecz próbowała jeszcze podwyższyć wynik, ale tego dnia musiała zadowolić się pięcioma trafieniami.

Skład: Nasiłowski Rafał, Ornowski Marcin, Pniewski Paweł, Pniewski Robert, Odowski Przemysław, Ignaciuk Adam, Krochmal Konrad, Bolesta Patryk, Pniewski Andrzej oraz Abramczuk Hubert.

Bramki: Abramczuk - 2 / Ignaciuk - 1 / Krochmal - 1 / Bolesta - 1

Turniej Juniorów-Wyrozęby 23.0611