Zapowiedź 10 kolejki PLP7

• autor: Bialy84, 2011-11-01 09:13

IX kolejka rozegrana 30 października przyniosła niewielkie zmiany w układzie tabeli. Największą niespodziankę sprawiła ekipa z Niecieczy, która ograła mistrza ligi siódemek na ich własnym terenie. Tym sposobem drużyna z Niecieczy wyprzedziła Sabnie w tabeli, awansując na fotel vice lidera. Nie mniejszą niespodziankę sprawiła ekipa ze Skrzeszewa, która pokonała 2-0 BTS Kobylany i tym sposobem wygrała pierwszy mecz w sezonie. Niestety nie opuściła ostatniego miejsca w tabeli. Punkt więcej w tabeli ma Kamianka, która przegrała kolejne spotkanie u Siebie z AMT Sokołów 4-8. Drużyna z Sokołowa tym sposobem oddaliła się od strefy spadkowej. Ekipy z Kamianki s Skrzeszewa myśląc o utrzymaniu w lidze muszą zacząć wygrywać swoje mecze. Obecny lider tabeli pewnie pokonał na wyjeździe ekipę z Białobrzeg 5-9.  Drużna Oldbojów pewnie kroczy po tytuł mistrza rundy jesiennej. TOPAZ Javor Sokołów po zaciętym spotkaniu pokonał drużynę z Karolewa 3-2. Mecz AXAN - Kurowice został przełożony.

W nadchodzącej X kolejce najciekawsze spotkanie odbędzie się w Kowiesach, gdzie AXAN podejmie mistrza ligi drużynę z Sabni. Mecz ten będzie bardzo ważny dla obu ekip, gdyż obie drużyny znajdują się wysoko w tabeli i każda strata punktów oddali drużynę od upragnionego sukcesu. Ciekawy pojedynek odbędzie się też na boisku SLO w Sokołowie między Oldbojami i Topaz Javor Sokołów.

TOPAZ OLD BOYS     -     TOPAZ JAVOR SOKOŁÓW

Boisko SLO Sokołów Podlaski

Ekipa Oldbojów jest w wysokiej formie. Poza jedna wpadką ogrywa wszystkie zespoły i zmierza po końcowy sukces w lidze siódemek. Na swoim terenie jest bardzo groźna i skuteczna. Posiada imponującą ławkę rezerwowych i bardzo doświadczonych graczy. Ich przeciwnik Topaz Javor Sokołów to młoda i głodna sukcesów drużyna. Potrafi grać na sztucznych murawach co na pewno uatrakcyjni widowisko. Jednak na korzystny wynik meczu będzie musiała wznieść się na wyżyny swoich możliwości.

AXAN KOWIESY     -     SABNIE

Boisko w Kowiesach

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. AXAN to młoda i zdolna ekipa z małymi sukcesami w lidze. Nie oznacza to, że oddadzą mecz bez walki. W tej rundzie wszystkie swoje mecze rozgrywa na swoim terenie, co daje jej przewagę nad przeciwnikami. Mecz ten będzie też rewanżem za zeszły sezon, gdzie AXAN zajął 3 miejsce a Sabnie zostały mistrzem ligi. Drużyna z Sabni nie zwykła przegrywać swoich meczy, zawsze walczy do końca. Ostatnie dwa mecze jednak przegrała i teraz będzie zdeterminowana o to aby nie stracić kolejnych punktów i utrzymać kontakt z czołówką. Mistrz posiada w swoim składzie bardzo doświadczonych zawodników oraz bardzo bramkostrzelnych m.in. Dawid Nowakowski i Jarosław Kobus, którzy co roku zajmują miejsca w czołowej klasyfikacji strzelców. Natomiast w ekipie AXANu najbardziej bramkostrzelny zawodnik to Żukowski Piotr i Rutkowski Rafał.

NIECIECZ     -    NKS BIAŁOBRZEGI

Boisko w Niecieczy

Nieciecz w ostatnim spotkaniu pokonała na wyjeździe ekipę z Sabni 7-4. W tej chwili zajmuje pozycję vice lidera i na pewno łatwo tego miejsca nie odda. Ciągle wierzy w ostateczny sukces i musi wygrywać wszystkie spotkania. Weteran ligi siódemek i 3-krotny mistrz z Białobrzeg to mieszanka doświadczenia z młodością. W ostatnim meczu uległa na swoim terenie liderowi 9-5. Wbić tyle bramek liderowi to nie lada wyczyn w tym sezonie. Niestety w tym sezonie NKS to drużyna własnego boiska i mecze wyjazdowe nie układają się po ich myśli. Wynik w tym meczu jest nadal sprawą otwartą.

ULKAR KAROLEW     -     BTS KOBYLANY

Boisko Orlik w Węgrowie

Mecz ten to pojedynek drużyn ze środkowej strefy tabeli z małą przewagą na BTS. Obie ekipy są dobrze wyszkolone do gry na sztucznych murawach, gdyż wszystkie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywają na Orlikach. W ostatnim swoim meczu ULKAR przegrał nie znacznie na wyjeździe w Sokołowie z Javorem 3-2. Choć przegrywała już 3-0 to swoją wolą walki do końca pokazała, że należy walczyć do końca. Zespół BTS-u to młoda ekipa walcząca o jak najlepszą pozycję w końcówce rundy. Ostatnio nie sprostała na wyjeździe ekipie ze Skrzeszewa, oddając im 3 punkty.

AMT SOKOŁÓW     -     SKRZESZEW

Boisko SLO w Sokołowie

Drużyna AMT Sokołów to drużyna pełna niespodzianek. Potrafi grać z najlepszymi, a niekiedy nie potrafi zebrać składu na mecz. Oddała już w tym sezonie 2 mecze walkowerem i nie chcąc wypaść z I ligi w przedbiegach musi ostatnie dwa mecze rozegrać. W ostatnim meczu na wyjeździe pokonała pewnie ekipę z Kamianki 4-8. Ekipa ta to jak na razie jedyny pogromca Oldbojów. Zespół ze Skrzeszewa to w tej chwili ostatnia drużyna w tabeli, która z meczu na mecz gra coraz lepiej. W ostatniej kolejce pokonała wyżej notowany BTS 2-0. Być może na koniec sezonu złapała wiatr w żagle i zacznie wygrywać. Mecz ten na pewno pokaże czy tak jest.

KAMIANKA     -     KUROWICE

Boisko w Kamiance

Zespół Kamianki w tej chwili zajmuje miejsce w spadkowej strefie tabeli. Zaznaczyć trzeba, że drużyna z Kamianki to Mistrz Ligi z ubiegłych lat. W tym momencie drużyna przeżywa kryzys. Pomysł połączenia zespołów Kamianki i Czekanowa chyba nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. W ostatnim meczu ekipa z Kamianki uległa na własnym boisku z AMT 4-8. Zespół z Kurowic zajmuje miejsce w strefie barażowej, ale z szansami na spadek. W najsilniejszym składzie potrafi grać jak równy z równym. W ostatnim czasie chyba przeżywa braki kadrowe, przegrała wysoko z Niecieczą a ostatni mecz z AXANem został przełożony. Wynik spotkania ustali kolejność w dolnej strefie tabeli na koniec rundy jesiennej.