Zczuba.tv

Aktualności

Derby Gminy Sabnie dla Niecieczy

• autor: Bialy84, 2011-10-30 17:42

W ramach 9 kolejki PLP7 drużyna Niecieczy wyjechała na derby Gminy Sabnie do mistrza siódemek z zeszłego roku, czyli do Sabni. Jak przystało na mistrza pojedynek rozgrywany był na wysokim poziomie. Mecz jednak dla mistrza nie ułożył się pomyślnie i z boiska schodzili pokonani. Nieciecz ograła Sabnie 7-4. Bramki dla Niecieczy strzelili: 4x Andrzej Pniewski, 2x Patryk Bolesta, 1x Odowski Przemek.

W dniu 30 października 2011 roku drużyna z Niecieczy wyjechała na mecz wyjazdowy do Sabni. Sędzią w tym meczu był Adam Chruścicki, który punktualnie o 11:00 rozpoczął spotkanie. W drużynie z Niecieczy stawiło się 9 zawodników, natomiast gospodarzy było znacznie więcej. Żadna z drużyn nie chciała przegrać tego meczu i wystawiły swoje najsilniejsze składy. W drużynie gości nie pojawił się Hubert Abramczuk, co z pewnością w jakiś sposób osłabiło drużynę.

Gwizdek sędziego i piłkę od środka rozpoczęła ekipa z Niecieczy, która zakończyła akcję strzałem na bramkę. Przez kolejne kilka minut to gospodarze konstruują coraz to groźniejsze ataki. Na nasze szczęście na posterunku był czujny bramkarz, albo w ostatniej chwili jeden z obrońców blokował strzał. Zdawało się, że bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu. Po tej chwilowej przewadze gry gospodarzy, Nieciecz przejmuje inicjatywę i narzuca swój styl gry. Po jeden z akcji prawą stroną boiska uzyskujemy rzut autowy na wysokości pola karnego. Do piłki podchodzi Paweł Pniewski i idealnie wrzuca w pole karne, gdzie do sytuacji strzeleckiej dochodzi Andrzej Pniewski i strzelając w długi róg bramki otwiera wynik meczu na 1:0 dla gości. Piłka ląduje w środkowej strefie boiska i  gospodarze zaczynają. Chcą jak najszybciej doprowadzić do strzelenia bramki. Niestety na ich nieszczęście atakując większą ilością graczy odsłaniają się. Nieciecz wykorzystuje osłabioną obronę Sabni i po jednej z takich akcji atakując 3 graczami na 2 obrońców do sytuacji sam na sam z bramkarzem  i strzela bramkę, podwyższając wynik meczu na 2:0. Strzelcem tej bramki okazał się Patryk Bolesta. Mamy około 25 minuty meczu. Wznowienie gry od środka przez gospodarzy i kilka szybkich akcji na bramkę Niecieczy, której w tym dniu strzegł Przemysław Tosiński. W dniu dzisiejszym największe problem sprawiali nam Dawid Nowakowski oraz Jarosław Kobus. Na nasze szczęście w dniu dzisiejszym w naszej drużynie wszystkie formacje funkcjonowały prawidłowo i nie dopuszczały do straty bramki. Choć w niektórych sytuacjach mieliśmy trochę szczęścia. Około 30 minuty dochodzi do kolejnej groźnej akcji w  wykonaniu gości i po kilku podaniach w  okolicach pola karnego do sytuacji strzeleckiej dochodzi Patryk Bolesta i strzałem z dystansu pokonuje bramkarza gospodarzy. Nieciecz w tym momencie poczuła się zbyt pewnie i po rozpoczęciu gry od środka z niczego tracimy bramkę. Strzelcem bramki okazał się Dawid Nowakowski. Gospodarze szybko dostarczyli piłkę w środkową strefę boiska i goście rozpoczęli. W tym momencie Sabnie przejęły inicjatywę w grze i próbowali strzelić kolejna bramkę. Po ładnej indywidualnej akcji prawą stroną boiska D. Nowakowskiego dośrodkowuje w pole karne ciut za wysoko, gdyż piłkę głową nie sięgnął J. Kobus. Na dodatek zagrywa celowo ręką za co zostaje ukarany 2 minutami kary. Końcówka pierwszej połowy to kilka strzałów na bramkę gospodarzy z czego niestety nie trafiamy bramki.

Po 10 minutowej przerwie w grze zaczynamy 2 połowę meczu. Na nasze nieszczęście gospodarze szybko zdobywają 2 bramkę i z bezpiecznej przewagi mamy prawie remis. Nieciecz nie zamierza oddać zwycięstwa tak łatwo i zabiera się do gry. W tym momencie ataki wykonywane są na zmianę z każdej strony. Każda akcja może się zakończyć stratą lub uzyskaniem gola. Po jednej z takich akcji zawodnik z Niecieczy oddając strzał na bramkę sprawdza czujność golkipera gości, który w tym meczu nie popełniał błędów. Wyłapując strzał jednego z zawodników Niecieczy zbyt lekko podawał do swojego obrońcy co wykorzystuje napastnik gości i po szybkim przejęciu uderza z zza pola karnego w kierunku bramki Sabni. Strzał był na tyle mocny i celny, że golkiper z Sabni nie zdążył zareagować. Na listę strzelców wpisał się Andrzej Pniewski, ustalając wynik na 4:2. Wznowienie gry od środka i kolejne ataki raz z jednej strony raz z drugiej. Gospodarze nadal zagrażają naszej bramce i chcą doprowadzić do zmiany wyniku. Po jednej z takich akcji, strzał w kierunku bramki blokuje jeden z obrońców gości. Niefortunnie bramkarz chcą wyłapać piłkę rzucił się w tym samym momencie w kierunku piłki, która w tym samym momencie zablokował obrońca. W tej sytuacji jeden z zawodników z Sabni strzela z najbliższej odległości do pustej bramki i mamy 4-3. Zaczyna się robić nerwowo. Do końca meczu pozostał 18 minut. Wznowienie gry i kolejne akcje z obu stron. Po rozpoczęciu gry Nieciecz konstruuje akcję lewą stroną boiska. Długie podanie otrzymuje P. Odowski  mija jednego obrońcę wchodząc w pole karne toczy pojedynek z drugim obrońca i w ostatniej chwili podaje wzdłuż linii 5 metrów do A. Pniewskiego, który stoi niekryty i strzałem z lewej nogi trafia w bramkę tuz przy lewym słupku nie dając bramkarzowi żadnych szans.  Gospodarze wznawiają grę od środka. Szybko przenosząc ciężar gry na naszą połowę. Chcą wygrać ten mecz muszą ryzykować i atakować większą ilością graczy. Umożliwiają w ten sposób na łatwiejsze kontry gości, którzy z różnym skutkiem wykorzystują te sytuacje. Dwie akcje nie wykorzystuje A. Pniewski. Co się nie udaje jemu, udaje się P. Odowskiemu, który uzyskuje bramkę i zwiększa naszą przewagę. Zostało około 10 minut meczu i wiadomo był, że tego meczu już chyba nie przegramy. Popełniliśmy jeden błąd który wykorzystali nasi rywale pakując nam 4 bramkę, ale nie byliśmy im dłużni i w ostatnich chwilach trafiamy 7 bramkę zamykając wynik meczu na 7-4 dla Niecieczy. Sędzia kończy to spotkanie.

Jak widać mecz stał na wysokim poziomie . Obie ekipy pokazał na co je stać. Więcej determinacji i mniej błędów w grze pozwoliły nam wyjechać z Sabni inkasując od mistrza 3 punkty i awans w tabeli. W tej chwili wskoczyliśmy na 2 pozycje z uwagi na to, że drużyna AXANu przełożyła swój mecz na inny termin z Kurowicami. Old Boye z Sokołowa wygrali na boisku w Białobrzegach i to oni pozostali liderem po 9 kolejkach. 3 oczka mniej ma Nieciecz, potem z 5 oczkami straty są Sabnie i na 4 pozycji AXAN z meczem mniej i 18 punktami.