3 pkt z Kurowicami

• autor: Bialy84, 2011-10-24 10:01

23 października 2011 roku w ramach 8 kolejki Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek drużyna z Niecieczy na własnym boisku podejmowała ekipę z Kurowic. Mecz ten zarazem był derbami gminy Sabnie i jak zwykle przyniósł wiele emocji. Mecz zaczął się punktualnie o godzinie 14:00. Sędzią w tym spotkaniu był Adam Chruścicki.

Mecz Nieciecz - Kurowice zapowiadał się na bardzo ładne widowisko. Niestety goście nie przyjechali do Niecieczy w optymalnym składzie z powodu nieobecności kilku kluczowych graczy. W drużynie Niecieczy do gry zameldowali się: Patryk Bolesta, Przemysław Tosiński, Adam Ignaciuk, Marcin Bielarski, Przemysław Odowski i trzej bracia Pniewscy. Goście przyjechali w 7 zawodników, a więc nikogo nie mieli na zmianę.

O godzinie 14:00 sędzia zaczął mecz. Goście dobrze rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska i nie umożliwiali na grę z kontry. Po około 7 minutach gry gospodarze szybkimi podaniami wymanewrowali obronę Kurowic i w sytuacji sam na sam z bramkarzem do siatki trafia A. Pniewski. W tym momencie po chwilowej równowadze sił następuje przejęcie inicjatywy przez gospodarzy. Konstruują coraz to efektywniejsze akcje zakończone strzałami na bramkę, ale piłka trafia albo w zawodnika albo przelatuje tuż koło bramki. Po jednym ze strzałów piłka wychodzi na rzut rożny. Do piłki podchodzi P. Odowski i celnie dośrodkowuje w pole karne gdzie pojedynek główkowy wygrywa A. Pniewski i strzela drugą bramkę dla gospodarzy. Wynik 2:0 motywuje do jeszcze lepszej gry. Kolejne ataki przynoszą ponowny rzut rożny. Jak zwykle do piłki podchodzi P. Odowski i dośrodkowuje w pole karne. Obrońcy gości starają się blisko pilnować napastników Niecieczy. Podczas wbiegania w pole karne napastników jeden z nich wychodzi na drugi słupek i strzela z główki na pustą bramkę. Strzelcem okazuje się A. Pniewski który zalicza tym sposobem hat-trica i ustala wynik meczu na 3:0. Mamy około 25 minutę gry i kolejne akcje na bramkę gości. Po odzyskaniu piłki w środkowej strefie boiska po trójkowej akcji między P. Odowskim, P. Bolestą i A. Pniewskim na listę strzelców wpisuje się P. Bolesta. Sędzia wznawia grę ze środka. Goście po ładnej grze doprowadzają do strzału na bramkę, ale tam piękną paradą popisuje się nasz bramkarz i wyłapuje strzał gości. Wykopuje piłkę w kierunku bramki rywali, gdzie obrońcy Kurowic popełnili błąd puszczając bezpańską piłkę do bramkarza. Tam niestety na ich nieszczęście stał wolny A. Pniewski i kopie piłkę z pół obrotu w kierunku bramki. Bramkarz nawet nie zdążył zareagować i mamy 5:0. Wznowienie gry ze środka i chwilowe wymiany piłki w środkowej strefie boiska, gdzie już każda z drużyn liczyła czas do końca pierwszej połowy. W ostatniej minucie meczu gospodarze rzucili się z ostatnim atakiem na bramkę rywali. Po ładnej i szybkiej wymianie podań do sytuacji strzeleckiej dochodzi P. Odowski, który ładnym technicznie strzałem pokonuje bramkarza rywali i wpisuje się na listę strzelców ustalając wynik meczu na 6:0. Po wznowieniu gry sędzia kończy pierwszą połowę.

Po około 10 minutach przerwy sędzia rozpoczyna 2 połowę. Minutę po tym następuje szybka akcja prawą stroną boiska między P. Odowskim i A. Pniewskim, który podwyższa wynik meczu na 7:0. W kolejnych akcjach widać już znaczne rozluźnienie wśród graczy z Niecieczy sporo sytuacji strzeleckich marnuje A. Pniewski, który ma w tym momencie kiepski okres gry na boisku. Co się nie udaje jemu, wykorzystują jego koledzy i po jednym strzale bramkarz niefortunnie interweniuje wybijając piłkę pod nogi P. Bolesty, który strzela w długi róg i podwyższa wynik na 8:0. W tym momencie wiadomo już, że nie przegramy tego meczu i zaczynamy grać trochę lekkomyślnie, rzucając się większą liczbą graczy na bramkę gości. Powoduje to coraz pewniejszą grę z konty gości. Coraz bardziej zagrażając bramce gospodarzy.  W tym momencie goście po wyłuskaniu piłki w środkowej strefie boiska oddają techniczny strzał z około 15 metrów, który znalazł kierunek bramkowy. Na nasze szczęście bramkarz popisał się piękną paradą i zdołał wypchać piłkę na poprzeczkę bramki. Niestety nasza obrona trochę zaspała i przy dobitce jeden z zawodników Kurowic nie dał szans leżącemu bramkarzowi gospodarzy. Mamy wynik 8-1, stracona bramka sprowadziła na ziemię gospodarzy, którzy zaczęli szanować piłkę. Do końca meczu na listę strzelców wpisali się jeszcze: P. Pniewski, A. Ignaciuk i chyba P. Bolesta i P. Odowski. Sędzia kończąc mecz zamyka wynik na 12:1.

autor: ~korekta 2011-10-24 12:40:18

avatar Na 9 do 1 kurowice strzelily nie na 8

autor: ~Bialy84 2011-10-24 13:42:52

avatar Możliwe, każdy ma prawo się pomylić. Mogłem przegapić jedną bramkę.

Nieciecz - ULKAR Karolew 1.5.11