Zczuba.tv

Aktualności

Strzelanina w Kamiance...

• autor: Bialy84, 2011-10-17 07:32

W dniu 16 października 2011 roku w ramach 7 kolejki Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek drużyna Niecieczy zaliczyła wyjazd do Kamianki. Mecz zaczął się z drobnymi opóźnieniami około godziny 12:15. Ekipa z Niecieczy stawiła się bez swojego podstawowego bramkarza Przemysława Tosińskiego, który w tym czasie był w szkole. Na jego miejsce zjawił się nasz drugi bramkarz Rafał Nasiłowski, który bardzo dobrze spisywał się na bramce tego dnia. Dodam jeszcze że sędzią w tym spotkaniu był Włodzimierz Kur, zawodnik drużyny Morszków.

Mecz z Kamianką był bardzo ważny dla naszej drużyny, gdyż w ostatnim czasie doznaliśmy dwóch porażek na wyjeździe. Sędzia o godzinie 12:15 rozpoczął mecz. Od środka boiska rozpoczynają goście i już po kilku minutach cieszyliśmy się ze zdobycia bramki na 1:0 dla Niecieczy. Po wznowieniu gry po odzyskaniu piłki w środku boiska drużyna Niecieczy przeporwadziła szybką akcję z kilkoma precyzyjnymi podaniami co zaowocowało zdobyciem kolejnej bramki na 2:0. Już w tym momencie było widać, że nasza linia ofensywna jest w znakomitej formie i kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Około 10 minuty podwyższamy na 3:0. W tym momencie w nasze szeregi wkradł się drobny chaos, gdyż większość drużyny chciała strzelić kolejną bramkę drużynie gospodarzy. Zapomnieliśmy o szykach obronnych i w tym momencie 2 podobne akcje przeprowadzają gospodarze i nie oddając strzałów na bramkę zdobywają 2 gole. Strzelcami tych bramek są zawodnicy z Niecieczy a mianowicie Paweł Pniewski i Hubert Abramczuk, którzy w nieoczekiwanych okolicznościach zaskoczyli naszego bramkarza. z wyniku 3:0 zrobiło się 3:2 po około 15 minutach. Zacieśniliśmy szyki obronne i nie rzucaliśmy się chaotycznie na bramkę Kamianki. Powoli konstruowaliśmy akcję ataku wykorzystując całe boisko, pokazując kto w tym meczu jest lepszy. Po ładnych wymianach między Patrykiem Bolestą, Hubertem Abramczukiem i Andrzejem Pniewskim pada kolejna bramka na 4:2. Kolejne wznowienie gry przez gospodarzy następuje odzyskanie piłki i po wymianie podań w środkowej strefie boiska przez zawodników z Niecieczy na indywidualny rajd prawą stroną boiska zdecydował się Andrzej Pniewski, minął 2 obrońców i w ostatniej chwili przed linią podał płasko po ziemi do Huberta Abramczuka, który z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki. Po około 20 minutach mamy 5:2 i nie zwalniamy tempa gry. Następują zmiany taktyczne mające na celu zregenerowanie sił. Na boisko wchodzą między innymi Marcin Bielarski, Konrad Krochmal i Łukasz Bolesta. Gra jednak nie zmienia się na tyle znacząco, żeby nie zdobyć bramki. W ostatnim kwadransie meczu kolejne bramki wpadają na konto Niecieczy. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 10-2 dla Niecieczy!!!.

Po krótkiej przerwie i zregenerowaniu sił drużyny wychodzą na boisko. Nieciecz zaczyna składem z początku pierwszej połowy. Grę ze środka zaczynają gospodarze. Po kilku minutach gry w środkowej strefie boiska do głosu dochodzą gracze Niecieczy którzy niemiłosiernie wykorzystują błędy defensywy drużyny Kamianki i trafiają kolejne bramki. Mamy 40 minutę meczu i wynik 11-2 dla nas. Kolejne wznowienie gry i po szybkiej kontrze na strzał z dystansu zdecydował się Andrzej Pniewski, niestety interweniujący bramkarz gospodarzy zdołał wypiąstkować piłkę na rzut rożny. Do rożnego podchodzi Krochmal Konrad i dokładnie centruje piłkę na wychodzącego do główki A. Pniewskiego i mamy kolejne trafienie dla Niecieczy. I znowu mamy środek boiska, który zdominowany był przez graczy z Niecieczy, przejęcie piłki i jeden z zawodników gości zostaje sfaulowany około 25 metra od bramki. Do piłki podchodzi P. Pniewski, który dośrodkowuje w pole karne, tam piłkę główką zbija A. Pniewski do K. Krochmala, który dopełnia formalności i wpycha piłkę do bramki. Rezultat 12-2 i mamy kolejne rozluźnienie w szeregach. 100% sytuacje marnuje dobrze tego dnia grający Patryk Bolesta, ale nikt mu tego za złe nie ma chociaż szkoda strzału na pustą bramkę ;/... . Goście przeprowadzili kilka kontr z naszych błędów, ale bardzo dobrze spisywała się na boisku tego dnia nasza linia obrony i prawie za każdym razem powstrzymywała ataki rywali na naszą bramkę. Nawet jak już któryś z zawodników przedarł się przez szyki obronne Niecieczy to miał jeszcze przed sobą bramkarza który w skuteczny sposób bronił bramki. Po kilku minutach niemocy strzeleckiej ze strony Niecieczy nastąpiło przełamanie po kontrze Niecieczy dokładne podanie wykorzystał Hubert Abramczuk i zapakował kolejną bramkę. Mamy około 50 minutę i wynik 13:2 dla nas. Zostało 20 minut i wiadomo było, że wygramy ten mecz. Następują kolejne zmiany w składzie obu drużyn. Do gry dochodzą pełni sił gracze i gra zaczęła nabierać nowego tempa. W tym okresie strzelamy pięć kolejnych bramek i wynik 18-2. Goście w ostatniej minucie przeprowadzają kontrę. Prawą stroną boiska przedziera się jeden z zawodników gospodarzy, minął jednego obrońce i tuż przy linii końcowej w sytuacji sam na sam z bramkarzem z bardzo ostrego konta strzela na bramkę. Na jego szczęście piłka kanałkiem bramkarza wturlała się do bramki. Po rozpoczęciu gry sędzia kończy mecz. Wynik 18-3 dla Niecieczy mówi sam za siebie. Zauważyć tylko trzeba, że Nieciecz grała na tyle na ile pozwalała nam Kamianka. W jej składzie zabrakło kilku podstawowych graczy, którzy stanowią o sile Kamianki. Mówię tutaj o braciach Zawadzkich, którzy jak widać mają duży wkład w siłę drużyny. Wspomnieć należy także o innych nieobecnych, ale to temat na inną dyskusję.